Na co kolagen morski? Zmarszczki? Wiotka skóra? Nie z tym produktem!

Z pewnością wszyscy wiedzą,że kolagen jest budulcem stawów.Właśnie z tego powodu, biało to jest powszechnie znane. Jednak okazuje się że kolagen buduje nie tylko chrząstki w stawach.

Dodatkowo kolagen stanowi niezwykle ważny element skóry. Niedobór kolagenu w skórze, niesie za sobą bardzo niemiłe konsekwencje, tak więc stałe trzeba uzupełniać jego braki.Niewątpliwie, najlepszy kolagen dla człowieka to ten pochodzenia rybiego.

Czym właściwie jest kolagen?

Bez znaczenia czy to kolagen morski, wieprzowy czy jakikolwiek inny zawsze jest to najważniejsze biało potrzebne człowiekowi. Należy wspomnieć iż kolagen stanowi aż 1 z 3 części całego białka w organizmie ludzkim. Buduje on tak naprawdę wszystkie najważniejsze struktury, począwszy od chrząstek stawowych przez skórę, po paznokcie i włosy. Kolagen stanowi pewnego rodzaju podporę. Zwierzęta również w swoich organizmach posiadają kolagen, będąc na diecie bogatej w produkty mięsne stale uzupełnia się jego zapasy . Niemniej jednak, również w wielu roślinach obecne jest to białko. Bez wątpienia każdy powinien uzupełniać niedobory kolagenu. Wskazana jest odpowiednia dieta oraz suplementy, na przykład kolagen w proszku do rozpuszczania. W wielu sytuacjach jednak uzupełnianie poziomu białek jest znacznie istotniejsze,o wiele ważniejsze niż w innych. Na co kolagen?

na co kolagen

Zatrzymaj starzenie się skóry 

Nie od dziś wiadomo,że to kolagen a konkretnie jego niedobór odpowiedzialny jest za starzenie się skóry. Już po 25 roku życia u ludzi organizm przestaje produkować wystarczającą ilość białka. Tak więc im człowiek starszy tym dieta jaką stosuje powinna być znacznie bogatsza w produkty kolagenowe, aby nie dopuścić do niedoboru białka. W starszym wieku dodatkowo niezbędne będą suplementy diety, ponieważ kolagen dostarczany w pożywieniu może nie wystarczyć. Warto wiec zastanowić się nad wyborem suplementu kolagen w proszku lub w tabletkach. A to wszystko po to by zniwelować zmarszczki oraz ujędrnić skórę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ >> Kolagen naturalny na stawy, kiedy chronicznie bolą kości!

Problem z cellulitem – Pozbądź się pomarańczowej skórki 

Chyba każda kobieta wie co to cellulit .Temat ten dotyczy nie tylko kobiet starszych ale często dotyka również te całkiem młode. Okazuje się, że cellulit jest tak naprawdę problemem z elastycznością i z jędrnością skóry, co sprawia, że uzupełnienie kolagenu przynajmniej do pewnego stopnia może rozwiązać ten kłopot.

Świetna kondycja włosów i paznokci 

Łamliwe paznokcie to u niektórych kłopot dnia codziennego. W większości przypadków chodzi o braki kolagenu występujące w organizmie. Z resztą podobnie jest z włosami mogą stać się rzadkie, łamliwe oraz mieć większa tendencję do wypadania. Idealnym rozwiązaniem jest więc podanie kolagenu w dowolnej formie. Stosowanie tego białka powinno sprawić,że paznokcie będą mocne jak nigdy wcześniej, a włosy kompleksowo zregenerowane.

Gojenie ran tak szybkie jak u dziecka

Okazuje się,że kolagen rybi nie tylko ujędrnia skórę, ale powoduje znacznie szybsze gojenie ran. Trzeba wspomnieć, że powoduje on nie tylko szybsze gojenie ran, ale co ważne znacznie lepsze jakościowo. Ludzie, którzy mają pod dostatkiem kolagenu w swojej skórze mają zdecydowanie mniejsze blizny, ponieważ rany lepiej się u nich goją. Można zauważyć,że u dzieci rany goją się znacznie szybciej i lepiej. Wynika to z tego, że ich organizmy produkują duże ilości kolagenu, w przeciwieństwie do organizmów osób starszych.

Nie tylko wygląd, ale również sprawność fizyczna na najwyższym poziomie 

Niewątpliwie, bardzo ważną rolę pełni kolagen w stawach. Zwiększa on ich ruchomość a także usuwa dolegliwości bólowe dzięki odbudowie tkanki chrzęstnej. Tak więc kolagen w proszku lub tabletkach poleca się osobą, które zmagają się z dolegliwościami reumatycznymi. Osoby młode już teraz powinny rozpocząć suplemęntację kolagenem, aby w przyszłości uchronić swoje kolana lub stawy.Także Ci, którzy przebyli urazy stawów niewątpliwie powinni uzupełnić poziom kolagenu.

Jak wybrać najlepszy dla siebie kolagen?

Jak już wspomniano, najlepszy dla człowieka jest zdecydowanie kolagen rybi, zwany również morskim. Chodzi o to,że kolagen rybi w budowie jest niezwykle podobny do kolagenu występującego u ludzi. Ponadto, cząsteczka kolagenu rybiego jest bardzo mała, przez co znacznie łatwiej się przyswaja. Tak więc wystarczy stosunkowo nie duża ilość kolagenu rybiego, aby uzupełnić braki tego białka. Jeśli chodzi o suplementy, proponowany jest między innymi kolagen do picia, gdyż pacjenci rekomendują jego dużą skuteczność. Ten występujący w tabletkach także jest dobrym suplementem. Warto zwrócić także uwagę na producenta danego preparatu. Najlepszy kolagen oczywiście produkowany jest przez uznane i cenione firmy, działające na rynku już jakiś dłuższy czas. Na co kolagen?

na co kolagen

Przyczyny niedoboru kolagenu 

Jak wcześniej wspomniano, kolagenu zaczyna brakować u każdego człowieka, gdyż jest to po prostu nieunikniony efekt starzenia się organizmu.Jak się okazuje istnieją także inne czynniki, które znacznie obniżają poziom tego białka w ludzkim organizmie. Zaobserwowano, że kolagenu znacznie częściej brakuje osobą przebywającym dłuższy czas na otwartej przestrzeni. Dlatego też, każdy kto pracuje na zewnątrz lub też po prostu bardzo lubi się opalać, powinien zażywać kolagen rybi, aby uzupełniać niedobory. Co więcej należy stosować dietę bogatą w białko kolagenowe. Ponadto, warto, zwłaszcza w późniejszym wieku wspomagać się suplementami diety, takimi jak kolagen w proszku.

Na co kolagen >> ZOBACZ

 

Post Author: kolagenrybi

3 thoughts on “Na co kolagen morski? Zmarszczki? Wiotka skóra? Nie z tym produktem!

  pannajoanna

  (Lipiec 3, 2017 - 1:12 pm)

  super! pierwszy raz kupiłam z powodu paznokci, dla których już nie miałam ratunku, lamały się,rozdwajały , a lakier lub hybryda wytrzymały 3 dni. Po regularnym piciu kolagenu płytka paznokcia zrobiła sie zdecydowanie twardsza i zniknęły białe plamki. Najlepszy produkt jaki stosowałam! 🙂

  Marzena.J

  (Lipiec 28, 2017 - 12:24 pm)

  jak widać kolagen dobry na wszystko 🙂 dla mnie jakościowo najlepszy produkt na rynku

  monika sobień

  (Sierpień 2, 2017 - 10:54 pm)

  świetny kolagen ! pozbyłam się przebarwień na skórze, który były dla mnie kompleksem od lat. Obawa o zły smak była zupełnie niepotrzebna, jest on kompletnie nie wyczuwalny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *