Zatrzymaj młodość z rybim kolagenem w kilku prostych krokach

Jędrna, sprężysta i gładka skóra jest osiągalna nawet po przekroczeniu 30 roku życia. Istnieje lecz pewien warunek musisz zawrzeć pakt z kolagenem. Posiada on dobroczynny wpływ nie tylko na wygląd – jak powszechnie wiadomo ale stanowi budulec skóry. Dodatkowo odpowiada za elastyczność i wytrzymałość naszych ścięgien.

Kolagen na stawy 

Kolagen to składnik dużej części tkanek i narządów ludzkiego organizmu. Największe jego pokłady znajdują się w skórze, następnie w kościach, chrząstkach , oraz wiązadłach. Podstawową funkcją kolagenu jest utrzymanie odporności na rozciąganie oraz sprężystości narządów. Odgrywa także ważną role w procesie gojenia ran. odpowiedni poziom w organizmie zapewnia elastyczność i jędrność skóry na długi lata.

Kolagen w gabinetach medycyny estetycznej wykorzystuje się przede wszystkim do wypełnienia zmarszczek czy też redukowania blizn. Dodatkowo znaleźć go można w wielu produktach kosmetycznych takich jak kremy czy żele. Przyjmowany w postaci kapsułek kolagen działa od środka na odbudowę chrząstek a także poprawę kondycji stawów. Uzupełnia również wszelakie ubytki kolagenu w skórze.

Przez wiele lat kosmetyki i suplementy diety zawierające czysty kolagen były zarezerwowane głównie dla celebrytów. Obecnie kolagen znajdziemy zarówno w aptekach, jak i na oficjalnych witrynach internetowych producentów – gdzie kupno jest najbardziej bezpieczną opcją. Wielką popularność zdobył kolagen rybiego pochodzenia należący do klasy A. Postać ta pod względem budowy jest najbardziej zbliżona do ludzkiego kolagenu w związku z czym jest najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem.

Kolagen rybi w proszku, tabletkach czy do picia

Naturalny kolagen można nabyć w wersji wygodnych pastylek. Suplementy kolagenowe w postaci proszku dodaje się zazwyczaj do soków lub wody. Mogą również stanowić uzupełnienie jogurtów i owsianek. Często tego typu preparaty zawierają substancję pomocnicze. Jest nią np.: lewoskrętna witamina C, stymuluje ona działanie kolagenu. Regularne korzystanie z produktów kolagenowych zwiększa elastyczność oraz sprężystość skóry, a dodatkowo opóźnia proces starzenia. Tabletki z kwasem hialuronowym i kolagenem.

Post Author: kolagenrybi